Zabieg laserem frakcyjnym – najlepsza metoda do walki z przebarwieniami skóry

Zabiegi laserem to alternatywa dla skalpela.

Na dzień dzisiejszy operacje chirurgicznie nie są jedynym sposobem na poprawię swojego wyglądu. Skórę bez zmarszczek, przebarwień,blizn lub innych niedoskonałości można uzyskać na wiele sposobów, jednak jedną z najbardziej skutecznych metod jest laseroterapia. Zabiegi z użyciem laserów medycznych wykorzystują działanie wiązki światła na konkretne miejsce na twarzy lub ciele. Na skutek zabiegowi laserem frakcyjnym poprawia się mikrokrążenie i przemiana materii – komórki szybciej się regenerują, a efekty zabiegu są szybciej widoczne.

Czy zabieg laseremmedycznym są bezpieczne?

Laseroterapia jest bezpieczna – prawidłowo przeprowadzony nie prowadzi do powstania niepożądanych skutków ubocznych. Zabiegi laserem medycznym nie są inwazyjne. Między innymi dzięki temu zabiegowi laserem mogą się poddać osoby prawie z każdej grupy wiekowej, wyłączając niemowlęta i osoby w podeszłym wieku.

Dlaosób w jakim wieku rekomendowane są zabiegi laserem?

Zabiegi laserem ze względu na swoją różnorodność zastosowań jest zalecana w przypadku wielu schorzeń. Do nadrzędnych wskazań należą zmiany naczyniowe, pieprzyki, chęć usunięcia tatuażu, likwidacja rozstępów i cellulitu. Dość popularnym przeznaczeniem jest odmładzanie. Na laserowy lifting twarzy decydują się osoby, które chcą uniknąć skalpela i jednocześnie oczekują wyraźnej poprawy stany skóry.

Zabiegi laserem leczniczym wykorzystuje się także w leczeniu blizn czy trudno gojących się ran. Wykaz wskazań jest oczywiście dużo więcej, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Instytutu.